Szukaj
Close this search box.

Blog

24

lut 2023

Komentarzy : 0
Autor : Lukasz

Klasyczne neony wykonane z rurek szklanych są powszechnie znane i wykorzystywane w różnych zastosowaniach są od ponad stu lat. Moduły LED będące zamiennikiem klasycznego oświetlenia (w tym również oświetlenia neonowego) zostały wprowadzone do powszechnego użycia kilkanaście lat temu i przez ten czas zdobywają coraz większą popularność w wielu obszarach przemysłu i użytku domowego. Jednym z produktów wykorzystujących moduły LED (w postaci taśmy zamkniętej w gumowej osłonie) jest neon flex, który jest bezpośrednim zamiennikiem klasycznego neonu ze szkła.

21

gru 2022

Komentarzy : 0
Autor : Lukasz
Kategorie :

Wszyscy kojarzymy neony z Las Vegas pełne efektów wizualnych takie jak miganie czy sekwencyjne włączanie elementów tworzących pełne animacje. Podobne rozwiązania stosowane były również w starych polskich neonach w czasach PRL-u.

25

sty 2022

Komentarzy : 0
Autor : Lukasz

W ostatnich dniach grudnia 2021 roku w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, otwarta została stała wystawa MIASTO-MODA-MASZYNA. Na kilku piętrach Białej Fabryki zbudowanej przez Ludwika Geyera zobaczyć można trzy działy bogatych ekspozycji: maszyny i techniki włókiennicze, historia miasta Łodzi oraz wzornictwo i moda. Ostatnie piętro wystawy zaprezentowane jest w formie zaaranżowanej łódzkiej ulicy z lat 70-80 pełnej sklepów odzieżowych z neonowymi szyldami oraz „spacerujących” nią manekinów różnorodnie ubranych w stylach minionej epoki.

17

sty 2022

Komentarzy : 0
Autor : Lukasz
Kategorie :

Do oferty wprowadzamy dwa nowe gazy szlachetne, które dość rzadko goszczą w pracowaniach neonowych i to nie tylko w Polsce. Krypton (Kr) o ciekawej barwie białofioletowej oraz hel (He) o barwie brzoskwiniowej.

06

kwi 2015

Komentarzy : 0
Autor : admin

Od jesieni 2014 roku ramówkę telewizji TTV zasilił nowy program popularno naukowy DeFacto, prowadzony przez Rafała Betlejewskiego, którego premierowe odcinki emitowane są w każdy poniedziałek o godzinie 22:00.

KATEGORIE

OSTATNIE POSTY

OSTATNIE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze

Chciałbyś, abyśmy o czymś napisali?