Szukaj
Close this search box.

Nasze neony w DEFACTO

Blog>Nasze neony w DEFACTO

Nasze neony w DEFACTO

Od jesieni 2014 roku ramówkę telewizji TTV zasilił nowy program popularno naukowy DeFacto, prowadzony przez Rafała Betlejewskiego, którego premierowe odcinki emitowane są w każdy poniedziałek o godzinie 22:00.

Program ten, łączy naukę i rozrywkę. Jego fabuła opiera się na rozwiązywaniu zagadek, przedstawianiu ciekawostek, dokonywaniu eksperymentów dotyczących zjawisk otaczających nas w życiu codziennym, a także przedstawianiu procesów produkcji przedmiotów, których sami używamy. Przybliżając jeszcze bardziej tematy De Facto, zacytuję twórców: Co może powiedzieć o człowieku jego włos? Skąd bierze się woda w kranie? Czy możemy zapewnić sobie długowieczność? Te i inne zagadnienia są prezentowane właśnie w programie DeFacto.

W lutym tego roku, mieliśmy przyjemność gościć w firmie KAPILAR-REKLAMA ekipę programu DeFacto, która postanowiła stworzyć wraz z nami jeden z odcinków. Tematem był proces produkcji neonu świetlnego. Tym neonem była nazwa programu, czyli napis DeFacto o szerokości 60 cm. Pokazaliśmy cały przebieg wytwarzania neonu. Począwszy od uformowania rurki szklanej na podstawie papierowego wzoru w ostateczny kształt, czyli napis, poprzez wtopienie w te rurki elektrod odpowiedzialnych za przewodnictwo prądu, napełnienie ich odpowiednim gazem, za sprawą którego neon świeci, aż po prace wykończeniowe, nadające końcowej estetyki.

Udostępnij post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *