Repliki starych łódzkich neonów na wystawie w CMW

Blog>Repliki starych łódzkich neonów na wystawie w CMW

Repliki starych łódzkich neonów na wystawie w CMW

W ostatnich dniach grudnia 2021 roku w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, otwarta została stała wystawa MIASTO-MODA-MASZYNA. Na kilku piętrach Białej Fabryki zbudowanej przez Ludwika Geyera zobaczyć można trzy działy bogatych ekspozycji: maszyny i techniki włókiennicze, historia miasta Łodzi oraz wzornictwo i moda.

Ostatnie piętro wystawy zaprezentowane jest w formie zaaranżowanej łódzkiej ulicy z lat 70-80 pełnej sklepów odzieżowych oraz „spacerujących” nią manekinów różnorodnie ubranych w stylach minionej epoki. Na witrynach ówczesnych sklepów nie mogło oczywiście zabraknąć neonów, których projekty zrekonstruowaliśmy na podstawie archiwalnych zdjęć oraz odnalezionych w archiwach planów. Najciekawszy z nich, rozbierająca się i ubierająca w animowanej sekwencji para, pochodzi z DH CENTRAL i zdobi szczytową ścianę wystawy. Stylistyka reklam neonowych z czasów PRLu dzięki temu, że były one tworzone przez prawdziwych projektantów jest ponadczasowa i wiele ze współczesnych neonów jest nadal na niej wzorowanych.

Zapraszamy do sentymentalnej podróży jaką można przeżyć spacerując po ekspozycjach Centralnego Muzeum Włókiennictwa (ul. Piotrkowska 282 Łódź). Wystawa czynna: środa w godz. 12.00-17.00 , czwartek-sobota w godz. 12.00-19.00 , niedziela w godz. 12.00-17.00.

Udostępnij post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie posty

Nowe gazy, nowe kolory

Nasze neony w DEFACTO

Kategorie

TO MY

KAPILAR-REKLAMA to firma działająca od 1981 roku. Projektujemy, produkujemy oraz montujemy klasyczne neony oraz inne reklamy świetlne na terenie Polski oraz Europy. Realizujemy zarówno złożone duże projekty dla Firm jak i małe realizacje dla każdego Klienta. Współpracujemy z artystami oraz wykonujemy renowacje starych neonów.

Dane kontaktowe

KAPILAR-REKLAMA
95-070 Aleksandrów Ł.
Antoniew ul. Krucza 16

Godziny Pracy

Pon-Pt: 9-17

Sob-Nd: zamknięte

Copyright 2022 © All rights Reserved. Created by www.smart-agency.pl